24 Nisan 2018, Salı
Antennas
Anasayfa arrow İçindekiler arrow Müzik ve TV sistemleri arrow WERA IR KABLOLU KUMANDA + A/V AKTARMA CİHAZI (Uzaktan Kumanda Aktarıcı)
Anasayfa
Antenler ve Tesisat
İletişim
Toplam 951001 Ziyaret

TURKSAT
Kanal Listesi

WERA IR KABLOLU KUMANDA + A/V AKTARMA CİHAZI (Uzaktan Kumanda Aktarıcı) Yazdır E-Posta
Dolabın kapağını açmadan içindeki tüm  elektronik cihazlara kumanda edebilirsiniz.

 1. TİVİBU  HD alıcısı , TELEDÜNYA HD ve Standart Dijital alıcısı
 2. DİJİTÜRK HD ve Tüm SD alıcıları, NEXT serisi ,DREAMBOX tüm modeller
 3. D-Smart HD ve tüm serisi
 4. HER MARKA DVD, VCD, Kayıt Cihazları (DVR) ve TÜM PROJEKTÖRLER
 5. GÜVENLİK Kayıt cihazları ve kameraların kumanda pozisyon değişimi ,sistem odasından uzak mekandan kameraların görüntü pozisyonlarının değiştirilmesi
 6. MÜZİK ve ANONS sistemlerinin kumandası
 7. KLİMALARIN farklı ortamlardan kumanda edilmesi
 8. OTEL, MOTEL, RESTORAN, MAĞAZA , AVM 'lerdeki DVD ve uydu alıcılarının uzak noktalardan hatasız HD, A/V, RF görüntü taşınmak + kumanda edilerek izlenmesini sağlar. Detaylar için tıklayınız...
 9. KOMBİNE bağlantı şekliyle( Villalarda  )HOMECİNEMA odasındaki  tüm cihazların farklı zamanlarda diğer birimlerden kumanda edilip faydalanılmasını sağlar
 10. Yukarıdaki tanımlamaların dışında farklı bağlantı şekilleri ile size ve kullanımınıza özel çözümler......
Digiturk, Digiturk HD, D-Smart, Next & Nextstar kumanda ve görüntü aktarma cihazı...
 WERA IR LİNK İLE....
MODERN MOBİLYA GURUPLARINDA KUMANDA AKTARMA


Modern mobilya tasarımlı salonlar da ,LCD ve PLAZMA TV'ler genellikle en uygun duvara asılmak suretiyle monte edilmekte ve altına boylu boyunca yaklaşık 200x60x60 cm. ebatlarında şık bir dolapla tamamlanmaktadır. Bu dolap çoğu zaman kapaklı olmaktadır ve kullanım esnasında içinde ki cihazlara kumanda edebilmek için kapakların açılması gerekmektedir ki bu durum görünüm olarak pek benimsenmemektedir. Dolap dışına ve TV nin görünmeyen bir bölümüne konulacak IR alıcı göz ve cihazların ön panel üzerinde ki alıcı IR göz üzerine iliştirilecek seyyar verici LED (vericigöz) ile bu sorun problemsizce halledilmiş olur.WERA IR linkin kullanım şekli son derece basit olup montajını her birey kolayca yapabilir. Kişilerin ve mobilya firmalarının kullanım tercihlerine göre dizayn şeklinde değişiklik yapmak mümkündür. Sadece IR aktarması (=  kızılötesi kumanda aktarma) yapılabileceği gibi uygun kablo ile  A/V (=audio-video ) ve HD görüntü aktarımıda hatasız olarak yapılabilir. EK   aparatla bahsi geçen dolaptaki cihazlara salonda oturulmadığı zaman diliminde ,evin diğer bölümlerinden de kumanda edilip seyir ve faydalanma sağlanabilir.

NE İŞE YARAR?

Receiver(uydu alıcısı) DVD, VCD, KLİMA gibi infraruj(kızıl ötesi) uzaktan kumanda teknolojisiyle imal edilmiş cihazların bir başka odadan, mekandan hatasız kumanda edilip seyredilmesini, faydalanılmasını sağlar. Bu mesafe 70m.ye kadar hatasız netice verir.

ÖRNEK: Klima merkezi bulunduğunuz  yerden uzakta ise çatı veya bahçe gibi her türlü kumanda fonksiyonlarını eksiksiz iletir.
 
Özellikle yazlıklarda daha az sayıda uydu alıcısı kullanılır ve genelde aynı cihazdan birden fazla mekanda faydalanılmak istenir. Son zamanlarda DİJİTÜRK PLATFORMU' nun piyasaya sunduğu HD uydu alıcısı fiyatının yüksekliğinden dolayı çoğu zaman ancak bir adet alınabilmekte ve sadece bir TVde faydalanılmaktadır. Bir villada home theatre bölümündeki hem HD dijitürk, hem de DVD, hem de diğer tüm cihazlar diğer tüm odalara konulacak kumanda alıcı gözleriyle mükemmelen kumanda edilip izlenebilir.

NEDEN KABLOLU?

İlk önce; "Bu zamanda artık kablolu kumanda mı kaldı? Bu işin kablosuzu var!" diyeceksiniz ama bir noktaya geldiğinizde yanılgı içinde olduğunuzu fark edeceksiniz. Neden mi? Tamam kablosuz aktarma sistemleri var ve pek çok yerde kullanılıyor ve sorun yok gibi gözüküyor, ama gün geliyor o ortama bir kablosuz ADSL modem konunca işler karışmaya başlıyor. Pek çok modemin çalıştığı frekans bandı ile kablosuz aktarma(SENDER) cihazının çalışma frekansları çakışıyor. Aynı konu, iç mekan alarm sistemlerinin kablosuz sensörleri için de geçerli. TVlerde yatay bir çizgilenme, noktacıklar şeklinde görüntü bozulmaları olabiliyor. Ya da görüntüde sorun olmayıp kumanda fonksiyonunun etkisiz kalması kullanıcının keyfini kaçırıyor. İşte size "Neden kablolu aktarma?" sorusunun ilk akla gelen cevapları.

NASIL MONTE EDİLİR?

Montaj şekli tamamen sizin istekleriniz doğrultusunda düzenlenebilir. Yeter ki sizin kablo çekmeye müsait bir ortamınız olsun ya da mevcut kablonuz için bazı çözümleri üretebiliriz. En müşkül durumlara YAT, TEKNE ELEKTRONİĞİNDE rastlanır. Bir yerden bir yere sadece tek RF kablosu çekilidir ve sizden hem uydu alıcısı hemde DVD görüntülerinin aktarımı, aynı zamanda kumanda edilmesi istenir. İşte bu, yapımcı için felaket demektir. Aynı noktaya ikinci bir kablo çekmek için teknenin sökülmedik yeri kalmayacaktır. İşte böyle durumlarda WERA IR LINK gerçek bir kurtarıcıdır!.

BAĞLANTI ŞEKİLLERİ :

Yukarıda da belirtildiği gibi pek çok çözüm getiren uygulama şekli gerçekleştirmek mümkündür:

 • 1 çift herhangi kabloyla sadece kumanda aktarımı
 • 1 Blendajlı +2 x 0.50 mm (MİNİ COAX CCTV ) ile RF (modülatör) çıkışı RF + IR kumanda aktarımı
 • 1 çift Blendajlı + 4 x 0.50 mm.(4+1 CCTV compozit kablo) ile RCA çıkıştan VİDEO+AUDİO+IR kumanda aktarımı DİJİTÜRK HD ve  DVD dijitürk 'ün diğer tüm alıcıları, kısaca MODÜLATÖRSÜZ cihazlar
 • 1 adet RF koaksiyal kablo iki ucuna birer RF+IR mixer konmak suretiyle RF + IR kumanda aktarımı Standart bağlantı şekilleri yukarıda bilgilerinize sunulmuştur. Ancak size özel çözümlerinde olabileceği unutulmamalıdır.

ÖRNEK: Bir noktadaki cihazlara birden fazla noktadan kumanda + seyir ;

Bir noktadaki birden fazla veya yan yana belli bir uzaklıkta olan cihazlara bir veya birden fazla noktadan topluca kumanda+seyir.

Yukarıda verilen tüm uygulama şekilleri uzun süre test edilmiş ve hatasız neticeler burada belirtilmiştir.Testlerde kullanılan malzeme markaları ve kablo boyu uzunlukları aşağıda verilmiştir.

 RF kablo KLAS RG59u4 80 m.
 MİNİ COAX 2+1 ERSE KABLO 70 m.
 CCTV 4+1 compozit coax KABELSAN 70 m.
 IR aktarım 1+1 coax  ÖZDİRENÇ 70 m.
 RF + IR mixer (imalat) 
 Cihaz modülatör çıkışı  73db  ch 27 uhf  

NOT : Kullandığınız cihazın modülatör çıkış seviyesini mutlaka ölçün, ayrıca PLL olan mödülatörlerde azda olsa kanal merkez frekansında kayma olması mümkündür TVden ince ayar yaparak düzeltin ve şayet çekili değiştiremeyeceğiniz RF kablosu mevcutsa kabloyu iyiden iyiye kontrol edin hatalı kablo kumandada olmasa bile görüntüde sorun yaratabilir.

Elektronik Mağazaları, Standlar, Cafe-Pub, Bar-Restoran ve konutlarda HD Dağıtım Sistemi Kurulumu...
 

"WERA IR LINK"in uygulamasına bir örnek. Detaylar için tıklayınız...
Wera IR-Link

 
Sonraki >
fotorama