24 Nisan 2018, Salı
Antennas
Anasayfa arrow İçindekiler arrow Antenler ve Tesisat arrow TEK KABLODAN LİMİTSİZ SAYIDA UYDU ALICISINA DAĞITIM TEKNİĞİ
Anasayfa
Antenler ve Tesisat
İletişim
Toplam 950999 Ziyaret

TURKSAT
Kanal Listesi

TEK KABLODAN LİMİTSİZ SAYIDA UYDU ALICISINA DAĞITIM TEKNİĞİ Yazdır E-Posta

TÜRKSAT, HOTBİRD, ASTRA 1KR, DİGİTÜRK (W3), HİSPASAT

KABLO TV - GÜVENLİK KAMERALARI

"TEK KABLODAN ÇOK RECEIVERLI UYDU ANTEN YAYINI DAĞITIMI"

Image

SON YILLARDA UYDU YAYINLARININ GELİŞMESİ VE ARTAN TALEP NETİCESİNDE BAHSİ GEÇEN YERLEŞİM BİRİMLERİNDE ÇOK ANTENLİ VE ÇOK KANALLI SİSTEMLER VAZGEÇİLMEZ OLMUŞTUR.BUNUN NETİCESİNDE ÇEŞİTLİ DAĞITIM SİSTEMLERİ GELİŞTİRİLMİŞTİR.BUNUN EN BİLİNENİ 9 x 8 DEN BAŞLAYIP CASCAD SİSTEM İLE ÇOĞALTILARAK 360 ADET RECEİVER BAĞLAMAYA KADAR UZANAN '' MULTİ SWİÇ '' Lİ SİSTEMDİR. BU SİSTEMDE TÜM BAĞLANTILAR BOYUNCA 8 BOY KABLO ÇEKİLMEKTEDİR.BU SİSTEMİN DAHA GELİŞMİŞİ OLAN 13 x 8 (24) VE 17 X 8 (24) GİBİ  3 ANTEN VE 4 ANTEN BAĞLANTILI SİSTEMDE İSE 12 BOY VE 16 BOY HAT ÇEKME ZORUNLULUĞU VARDIR. 200 METRE CEPHELİ 12 KATLI 5 BLOKLU BİR SİTEDE NEREDE İSE 7 KM KABLO DÖŞENMESİNE İHTİYAÇ VARDIR.ÇOĞU SİTEDE İSE DİJİTÜRK YAYINLARIDA İSTENDİĞİNDE ONUN İÇİNDE AYRICA DAĞITIM SİSTEMİ KURULMAKTA  9 CU (13 VE 17 Cİ) HATTA ÇEKİLMEKTEDİR.BUNCA KABLO ÇEKME ZAHMETİNE RAĞMEN YİNEDE HEM ALINAN UYDU (ANTEN) HEMDE BAĞLANAN UYDU ALICISI BAKIMINDAN AŞILA- MAYAN BİR KISITLAMA SÖZ KONUSUDUR. LÜKS VİLLA VE DAİRELERDE 4-8 ARASI HATTA DAHA FAZLA TV AYNI ANDA KULLANILABİLMEKTEDİR.BU DURUMDA DAHA FAZLA KABLO DAHA FAZLA MULTİ SWİÇ PORTU GEREKTİĞİ ANLAMINA GELMEKTEDİR. YENİ BİR UYDU DEVREYE GİRDİĞİNDE YA ONUN YAYINLARI BU SİSTEME İLAVE EDİLEMEMEKTE YADA MEVCUT SİSTEMDEKİ YAYINLARIN BİR BÖLÜMÜ İPTAL EDİLEREK KISMEN YENİ UYDUNUN YAYINLARI İLAVE EDİLEBİLMEKTEDİR.

BİZİM UYGULADIĞIMIZ VE TAVSİYE ETTİĞİMİZ SİSTEMDE İSE TEMEL ÖZELLİKLER AŞAĞIDA SIRALANMIŞTIR:
 
ANTEN SAYISI (ALINAN UYDU) BAKIMINDAN HERHANGİ BİR KISITLAMA YOKTUR

SADECE VE SADECE TEK BİR ANA KABLO ÜZERİNDEN TÜM BİNALARA (=villalara,odalara) VE TESİSATTAKİ TÜM TV-UYDU ANTEN PRİZLERİNE ULAŞILIR VE HER PRİZE BAĞLANAN UYDU ALICISI BİRBİRİNDEN BAĞIMSIZ OLARAK İSTEDİĞİ YAYINI SORUNSUZCA İZLER.

ESKİ BİNALARDA VHF- UHF YAYINLARI İÇİN YAPILMIŞ GEÇİŞLİ SİSTEM KABLO VE PRİZLERİ TADİL EDİLEREK GEÇİŞLİ DAĞITIM YAPILARAK DAİRE İÇİNDE ÇIPLAK KABLO DAĞILIMI ÖNLENİR.

MEVCUT TÜRKTELEKOM KABLO TV SİSTEMİ İLE KUPLE EDİLEBİLİR (DAİRE İÇİNDE) AYRICA KABLO ÇEKİMİ GEREKTİRMEZ.

SİTE YADA APARTMAN GÜVENLİK KAMERA SİSTEMİNDEKİ GÖRÜNTÜLERDE BU SİSTEME İLAVE EDİLEBİLİR VE TV 'LERDEN DOĞRUDAN İZLENEBİLİR.

DİGİTÜRK YAYINLARIDA AYNI HATTAN İZLENEBİLİR................
 
KISACA SÖYLEMEK GEREKİRSE :
 
TÜRKSAT - DİGİTÜRK (W3) - HOTBİRD - ASTRA1KR - HİSPASAT - KABLO TV
 
SİTE ( VİLLA ) GÜVENLİK KAMERALARI

SADECE VE SADECE TEK KABLO ÜZERİNDEN LİMİTSİZ RCV (UYDU ALICISINDA)
 
 
ORTAK APARTMAN SİSTEMİNİZLE KISITLI KALMAYIN !!!!!!!!
APARTMAN ORTAK UYDU ANTEN SİSTEMİ KABLOSUNDAN 3.VE 4.CÜ ANTEN !!
TEK KABLODAN ÇOKLU UYDU ANTEN DAĞITIMI

SİZE FAYDASI NEDİR?
   
DİYELİM Kİ KONUTUNUZA VEYA APARTMANINIZA ORTAK UYDU SİSTEMİ YAPTIRDINIZ.GENELDE YAPILAN 2 ADET ANTENLİ TÜRKSAT VE HOTBİRD YAYINLARINI ALAN MULTİSWİÇLİ DAĞITIMDIR. AMA SİZ YADA BİRKAÇ KOMŞUNUZ DİJİTÜRK DE İSTİYOR.KABLO ÇEKİLME İMKANLARI MÜSAİT İSE SORUN YOK DİJİTÜRK SERVİSİ GELİR 2 Cİ HATTI ÇEKER İŞ BİTER. AMA 2Cİ HATTI ÇEKME İMKANI YOKSA YA  D.T YA TÜRKSAT DİYE ZORUNLU BİR SEÇENEĞİNİZ VARSA ??? YADA D.T VAR TÜRKSAT VAR , SİZ ASTRA 1KR Yİ AYNI ZAMANDA HİSPASAT'I DA İSTİYORSUNUZ , UYDU ALICISI ALMIŞ İŞİN EN PAHALI KISMINA (YANİ UYDU ALICINIZA )PARAYI BASMIŞSINIZ AMA ALINAN YAYINLAR SİZİN İÇİN YETERSİZ NEDEN DAHA FAZLA YAYIN ALAMAYAYIM ??? DİYE DÜŞÜNÜYORSANIZ  VE 2 Cİ YADA 3CÜ KABLOYU ÇEKME İMKANINIZ YOK İSE  VE BU KONUDA ISRARCI İSENİZ DOĞRU ADRESTESİNİZ. APARTIMAN ORTAK SİSTEMİ KABLOSUNDAN 3 .CÜ VE 4.CÜ ANTEN İLAVESİ.

 
< Önceki   Sonraki >
fotorama